Diamantový kotouč universal řeže vše?

Multifunkční řezný diamantový kotouč universal je perfektním nástrojem pro každého, kdo potřebuje snadno a efektivně řezat různé a různorodé materiály jedním kotoučem. To znamená „od všeho trochu“. To jsou například kombinace materiálů jako beton, cihly, kámen, kovy, sklo, plasty ale i dřevo a další. S takovým mixem si běžný diamantové řezné kotouče neporadí. Existuje však nová technologie, která takové univerzální řezání umožňuje. V tomto článku se podíváme na to, jak oblíbený multifunkční kotouč na flexu universal 115mm a dalších průměrů do úhlové brusky funguje a jaké jsou jeho výhody.

Co je diamantový řezný kotouč universal

Diamantový řezný kotouč universal je nástroj, který se používá k řezání velmi různorodých materiálů. U běžných diamantových kotoučů nalezneme diamantová zrna zalisována v jednotlivých segmentech, které jsou připevněny na kruhové tělo. Univerzální řezný multifunkční kotouč na flexu má diamanty speciálně připájeny ve vakuové peci rovnou na nosič. Jsou tedy uložena v jedné bohaté řadě na povrchu kovového těla kotouče. Díky tomu zabírá do materiálu více ostrých hran diamantu najednou. Nadneseně řečeno, ostré hrany diamantu jsou vlastně takové malé výkonné a odolné pilové zuby. Proto s nimi jdou řezat i materiály, které není možné řezat klasickými diamantovými kotouči, o kterých se můžete dočíst v našem článku Diamantové kotouče – výkon a životnost.

Výhody pro multifunkční kotouč na flexu

Jak už název napovídá, diamantový řezný kotouč universal mm má největší výhodu ve své univerzálnosti. Univerzální kotouček kromě jiného zvládne řezání dřeva, kamene a ocele. Je určen pro práci s úhlovou bruskou. Pro svoji obratnost mají kutilové v oblibě diamantový kotouč universal 115mm. Ten patří do nejmenší úhlové brusky 115 mm.

Nová technologie vakuově pájených diamantů umožňuje všestranné použití. Nevyžaduje chlazení vodou, lze s ním řezat za sucha a stačí chlazení otáčením na vzduchu. Je to univerzální kotouč a pracant pro všechny případy, kdy potřebujete občas rychle řezat „od všeho trochu“. Pokud se nevyplatí mít na každý materiál speciální kotouč, multifunkční kotouč je vhodným řešením. Nabízí vysokou rychlost řezání a neubývá na průměru. Oproti klasickým korundovým kotoučům může překvapit svou životností.

Díky kvalitnímu diamantu a speciálnímu pojivu je dia řezný kotouček univerzál odolný a vydrží solidně dlouho, což z něj dělá ekonomickou volbu pro každého, kdo často řeže různé materiály.

Diamantový kotouč universal 115mm
Diamantový kotouč universal 115mm v detailu pracovní vrstvy diamantových zrn, která se na nosič pájí ve vakuu. Tato technologie umožňuje skutečně univerzální použití kotouče.

Jak správně používat diamantový řezný kotouč universal

Diamantový kotouč universal zvládne řezat téměř každý materiál. Multifunkční kotouče umí řezat nejen dřevo a kov, ale také plasty a některý stavební materiál. Budete-li řezat převážně jeden typ materiálu, doporučujeme vám samozřejmě výběr optimálního kotouče přímo na konkrétní materiál. Pokud řežete mix různých materiálů a chcete jeden kotouč na všechno, univerzální řezný kotouč vás nezklame.

Při používání diamantového řezného kotouče universal dodržujte správné postupy řezání a bezpečnostní opatření. To platí pro všechny řezné nástroje. Noste všechny předepsané ochranné pomůcky – ochranné brýle, respirátor a vhodné rukavice, minimalizujte riziko zranění.

Srovnejte průměr kotouče a povolené maximální otáčky s údaji na úhlové brusce. Diamantový řezný kotouč universal 115mm patří do úhlové brusky 115 mm.

Zkontrolujte kotouč před použitím a zajistěte, že je v dobrém stavu a že neexistují žádné trhliny nebo jiná poškození. Poškozené nástroje nikdy nepoužívejte. Multifunkční kotouč namontujte stejně jako běžný řezný kotouč, upínací otvor do úhlové brusky má průměr 22,23 mm. Zkontrolujte správný směr otáčení a dobře dotáhněte příruby.

Při použití diamantového řezného kotouče universal udržujte přímý řez a konstantní rychlost, aby se minimalizovalo riziko poškození kotouče a získali jste co nejlepší řezací výkon. Materiál mějte dobře upnutý a řežte do něj klidně a rovnoměrně. Při řezání multifunkčním kotoučem s diamantovými zrny zbytečně netlačte, aby nedošlo k přehřátí kotouče.

diamantový kotouč universal

Závěr

Multifunkční kotouč na flexu je ideální nástroj pro případy, kdy potřebujete řezat různé kombinace materiálů – stavební materiály, dřevo s hřebíky, plechy od betonu, plastové roury a podobně. Diamantový řezný kotouč universal je pomocníkem pro každého, kdo potřebuje snadno a efektivně řezat takovou směs materiálů. Jeho univerzálnost, odolnost a solidní životnost z něj dělají ekonomickou volbu pro každého. Dodržujte správné postupy a bezpečnostní nařízení. Pokud máte úhlovou brusku 115 mm, diamantový řezný kotouč universal 115 mm vám poskytne spolehlivý a efektivní nástroj pro mnoho různých aplikací.

Pokud budete náš článek sdílet, uděláte nám velkou radost.
Nic Vás to nestojí a třeba i pomůžete ostatním v hledání informací.
Tvorbě těchto stránek věnujeme hodně času a budeme rádi, když je uvidí co nejvíce lidí.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *